Köszöntelek honlapomon, Lázár Alexandra Samirah vagyok.

Művésznevem jelentése: kellemes hölgytársaság és jó hallgatóság.

2005. óta foglalkozom orientális táncokkal és a Közel-Kelet különböző kultúráival. Kislánykorom óta lenyűgöz az Arab Világ titokzatossága és sokszínűsége.

Éveken át kerestem első oktatómat, míg végül rátaláltam Ritner Noorah-ra, akinek az alapokat köszönhetem. Már az első órán tudtam, hogy ez az én utam, a másodikon pedig eldőlt, hogy ez lesz a hivatásom is. A mozdulatok lágysága és magával ragadó ereje, az orientális táncok érzelemkifejező eszközeinek végtelen tárháza, az arab zene hihetetlen díszítettsége és összetettsége folyamatosan lenyűgöz, kihívások elé állít testet és szellemet egyaránt. Tánc közben átélhetem a teljes szabadságot, bármilyen szerepet magamra ölthetek, miközben igazán önmagam lehetek. Ez egy kortalan, folyamatosan fejlődő tánc, amelyben tökéletesen megfér egymás mellett az ősi, az autentikus és a modern.

Noorah után számtalan hazai és külföldi oktatónál megfordultam, mindenkitől mást kaptam, rengeteget tapasztaltam, szomjaztam a tudást és lassan elkezdtem kialakítani a saját stílusomat és oktatási módszeremet. Aztán lehetőségem nyílt részt venni Hossam Ramzy több kurzusán, melyek mérföldkőnek számítottak az életemben. Felnyitotta a szemem és a fülem, megtanított arra, hogy tudatosan használjam a zenét, annak minden szintjét és díszítését, valamint vizuálisan láttassam a zenét.

A következő nagy mérföldkő és egyben életre szóló élmény az első találkozás volt a legendás Mr. Mahmoud Redaval és Mme Farida Fahmy-val, melyet még több másik követett Egyiptomban. A tánc iránti alázatra, tiszteletre és az autentikus vonal megőrzésének örök feladatára tanítottak.
A másik autentikus ikon számomra, Lubna Emam, aki maga a színpadi hangulat.
Nekik köszönhetően a mai napig autentikus forrásokból építkezem és fejlesztem tovább a tudásomat.
Stílusomat leginkább a klasszikus egyiptomi vonal és az arab folklór jellemzi, de tanítványaim számára szívesen alkotok fúziós koreográfiákat is, más etnikai táncokkal fűszerezve.

Rendszeresen fellépek itthon és külföldön egyaránt. Táncoltam már Egyiptom, Tunézia, Mexikó, Ausztria, Görögország és Svájc színpadain is. 2006-ban nyitottam meg a Samirah Hastánc Stúdiót, mely 2020-ban új helyre költözött, megújult külsővel egy igazi kis ékszerdoboz lett, valódi orientális barlang a stílus szerelmeseinek.
Ugyanebben az évben alapítottam meg a legtehetségesebb tanítványaimból az Anahita Hastánccsoportot, akikre nagyon büszke vagyok és akik szintén rendszeresen fellépnek különböző rendezvényeken, eseményeken és szép sikereket érnek el hazai versenyeken is.
7 évig a legnívósabb magyar és osztrák arab éttermek táncosa voltam.
2009. óta hastáncgálákat, 2014. óta tematikus hastáncesteket szervezek. 2010-ben indítottam el az Anahita Hastánctábor sorozatomat a fejlődés és feltöltődés jegyében.
2012 óta meghívott fellépője, oktatója voltam számos szakmai gálának, fesztiválnak. 2016 óta zsűrizek hazai hastáncversenyeken.

Olyan zenészekkel dolgoztam együtt, mint Stefano, az AfroMagic és a DzsinnKalaDzsi, valamint tagja voltam az Almas Raqs és az Incognito nevű tanárformációknak.

Óráimon a nőiesség fejlesztése és megélése, a tartásjavítás és a pontos alapok elsajátítása mellett különösen nagy hangsúlyt fektetek az egyéniség megőrzésére és a háttérinformációk átadására. Hiszem, hogy csak úgy lehet igazán elmélyülni ebben a misztikumban, ha minél több ismerettel rendelkezünk a kultúráról.

„Csak azt veszíted el, amit megtartasz magadnak. Amit átadsz, az örökké a tied marad.” /Korán/

Külföldi oktatóim:
Mahmoud Reda, Farida Fahmy, Hossam & Serena Ramzy, Dawlat Ibrahim, Raqia Hassan, Aida Nour, Mona El-Said, Lubna Emam, Nasra & Ossama Emam, Mohammed Kazafy, Khaled Mahmoud, Nesma Al-Andalus, Sahra Saeeda, Olfat Hassan, Ahmed Refaat, Zeina,  Ahmed Fekry, Nour & Yasser Al-Swery, Aziza of Cairo, Gaby Shiba, Asmahan, Magdy El-Leisy, Wafeek Kamal,Hassaan Saber, Ehab Gadalla, Hossam AbdelGhany, Hadia, Nesrin, Saida, Mario Kirlis,  Issam Houshan, Amar Gamal & a Bellyqueen, Anasma, Stefanya, Hayat El-Helwa, Michelle Mahasin, Maria Aya, Pilar Cortes, Prince Kayammer, Abir Kamal, Zahra, Salima.

Saját szervezésű estek:

I. Jótékonysági Hastánc Gála 2009.

„Oriental Party” éves gálaest 2011.

„Santa Raqs” avagy „Táncolj Mikulás” karácsonyi gálaest 2011.

„Leyla Arabiya” éves gálaest 2012.

„Banat Al Sultan” – „A Szultán Lányai” karácsonyi gálaest 2012.

„Nour Al Amar” – „Holdfény” éves gálaest 2013.

„Al Nijma” - „Csillag” karácsonyi gálaest 2013.

„Raqsat Al Dunia” – „Világok tánca, táncok világa” tematikus fúziós gálaest 2014.

„Savian” – „Együtt” Karácsonyi Hafla 2014.

„Aashara” – „10.” jubileumi gálaest 2015.

„Aawda” – „Visszatérés” éves gálaest 2016.

„Khamsa” Orientális Táncest & Divatbemutató 2016.

„Eshta” – „Krém” éves gálaest 2017.

„HafLatina” – Latin és orientális tematikus gálaest 2018.

„Maktoub” – „Sors” éves gálaest 2019.

„Fusion InFusion” tematikus éves gálaest 2022.

„Dahab” - "Old is Gold" tematikus éves gálaest 2023.

„Zahra” tematikus éves gálaest 2024.